Kuchnie angielskie

Kuchnia angielska przenosi nas myślami na przedmieścia Londynu, gdzie czas płynie swoim rytmem a o godzinie 17 czeka nas filiżanka tradycyjnej, brytyjskiej herbaty.

Cechą charakterystyczną dla kuchni angielskiej są jasne kolory zestawione z eleganckimi elementami dekoracyjnymi, które w całości tworzą wyrafinowaną i estetyczną zabudowę kuchenną. Elementy, które wyróżniają kuchnię angielska spośród innych stylów to m.in.: zastosowanie zdobionych frontów, również takich które są wykończone kryształowym szkłem lub subtelnym perforowaniem, stylowe połączenie różnych faktur oraz wykorzystanie szafek do prezentacji naczyń i szlachetnej porcelany.

Meble pod wymiar wpisujące się w stylistykę kuchni angielskiej  to również sięgnięcie po następujące rozwiązania:

  • zakryte i przeszklone fronty
  • ozdobne okapy
  • stylowe tralki
  • gzymsy
  • mosiężne wyposażenie takie jak zlew czy piekarnik
  • polerowane uchwyty w stonowanym kolorze

Kuchnia angielska jest kwintesencją dobrego smaku i wysublimowanego gustu właścicieli domu. Meble są wykonane z litego drewna, co gwarantuje trwałość ich użytkowania.

Częstym rozwiązaniem, które często jest stosowane w kuchni angielskiej jest zaaranżowanie wyspy z dodatkowym blatem. Dzięki temu są Państwo w stanie maksymalnie wykorzystać przestrzeń dostępną w pomieszczeniu do najważniejszego celu przewidzianego dla mebli kuchennych – przygotowania posiłków.

Warto nadmienić, iż pomimo klasycznej stylistyki kuchni angielskiej, która jest wybierana przez kolejne pokolenie Polaków aranżujących swoje domowe wnętrza, jest ona w pełni nowoczesną i funkcjonalną zabudową kuchenną, w której możemy zastosować najnowsze rozwiązania proponowane przez wiodących dostawców na rynku.

Meble kuchenne wykonane w stylistyce kuchni angielskiej to doskonałe miejsce do zastosowania urządzeń AGD stylizowanych na sprzęty z początku XX wieku. Nic nie stoi na przeszkodzie w wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań takich jak systemy BLUM i Peka, które uczynią kuchnię angielską jeszcze bardziej przyjemną w użytkowaniu.

Decydując się na kuchnię na wymiar w stylu angielskim mają Państwo gwarancję inwestycji w ponadczasową elegancję, która nigdy nie wychodzi z mody.

SONY DSC

altraKuchnie angielskie